
Україна продовжує працювати над створенням нової архітектури безпеки, яка дозволить відновити авіаційне сполучення.
Як повідомляє "Столичний регіон" із посиланням на "Комерсант український", генеральний директор міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський заявив, що процес реалізований уже на 60-70%.
Дубревський зазначив, що створюється принципово нова система управління ризиками. Вона передбачає функціонування спеціального спільного центру координації між військовими та цивільними структурами. Українські та міжнародні фахівці працюють над цим проектом із 2022 року, і вже виконано більшу частину необхідних заходів.
"Я можу вам сказати, що Україна серйозно опрацьовує такий варіант… Залучено не тільки українських спеціалістів, а й з усього світу. Багато роботи було зроблено, і ще багато чого належить зробити… На сьогодні робота, яку було розпочато 2022 року, на 60−70% вона вже зроблена", — наголосив Дубревський під час дискусії Global Outlook, організованої Європейською Бізнес Асоціацією.
Ключові умови відкриття неба
Рішення про відновлення авіасполучення в Україні залежить від оцінки рівня безпеки. За словами Дубревського, відкриття аеропорту "Бориспіль" можливе лише після ухвалення відповідного рішення Державіаслужби. Це стане реальним лише за умов визнання рівня протиповітряної оборони достатнім для забезпечення безпеки польотів.
"Ми говоримо про безпеку, йти на ризик ніхто не буде… ми не можемо ризикувати життям пасажирів, екіпажів, особовим складом тощо. Тільки за умови побудови архітектури безпеки, яка б гарантувала безпеку на землі, у повітрі та за маршрутом слідування повітряних суден, це може бути. І ця робота є. Що стосується військових, то сьогодні в них є розуміння, що їм для цього потрібно. Є робота спільно з нашими іноземними партнерами для того, щоб побудувати цю структуру, цю архітектуру. Якщо, наприклад, військові скажуть, що дають відмашку, що можна летіти, ухвалено рішення, то Державіаслужба теж дасть добро", — підкреслив очільник "Борисполя".
Прогнози та плани
За словами Дубревського, існує висока ймовірність отримання найближчим часом позитивних рішень від міжнародних авіаційних безпекових структур. Він також нагадав про заяву CEO Ryanair Майкла О’Лірі, який висловив готовність протягом місяця після видачі безпекового дозволу розпочати програму відновлення польотів з України.
"Я буду оптимістичний, у нас дуже великі очікування на цей рік. Дуже сподіваюся, що він прийде під слоганом Fly, baby, fly!" — заявив Дубревський.
Скільки часу потрібно для відновлення польотів?
Очільник "Борисполя" зазначив, що для негайного прийому літака або технічного перегону повітряного судна достатньо 24 години в теплу пору року та 48 годин узимку.
Відновлення пасажирського сполучення потребуватиме близько трьох тижнів.
Таким чином, Україна впевнено рухається до повернення цивільної авіації, і вже найближчим часом можуть з’явитися конкретні рішення щодо відкриття неба.