Степан БАРНА: Депутати приймають непопулярні, але вкрай необхідні рішення
10.03.2015 17:46:55

У Києві відбулось засідання Національної Ради Реформ, результатом якого став початок непопулярних, але потрібних для порятунку країни, реформ. Президент заохотив уряд пришвидшити запуск позитивних змін: дерегуляції, електронного урядування та багатьох інших.

– Національна Рада Реформ це майданчик для порозуміння уряду, Верховної Ради та політичних сил щодо реформ. Її засідання є цілком виправданим і очікуваним. Петро Порошенко подякував депутатам за прийняття непопулярних рішень в інтересах країни. Фактично це сталося вперше в історії України, коли депутати пішли на такі кроки, усвідомлюючи, що це призведе до можливого падіння їх популярності, – пояснює народний депутат України Степан Барна (фракція «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»)

До таких рішень належить прийняття депутатами закону про «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», котрий прийняли  в першому читанні 238 голосами.

– Законопроект запропонований Урядом, міністерством фінансів. Суть змін – зменшити період за який експортер зобов’язаний продати валютну виручку на внутрішньому ринку з 180 до 90 днів. Незважаючи на критику і дискусію ми прийняли його з невеликою перевагою голосів у першому читанні. Головним аргументом стало узгодження законопроекту з МВФ та обіцянка доопрацювати його перед прийняттям в цілому, – розповідає нардеп.

Встановлення більш жорстких термінів продажу валюти в Україні автоматично потягне за собою перегляд контрактів за кордоном для встановлення чітких термінів розрахунків за поставлену продукцію.

– Безумовно, один із способів приховування або затримки валютної виручки полягає в заяві, що іноземний партнер не розрахувався. Але намагаючись боротися з недобросовісними експортерами, уряд ризикує добити чесні підприємства, які і так отримали збитки, – наголошує Степан Барна.

 

http://www.gazeta-misto.te.ua

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info