Саботаж і Сабадаш: як потрапити в СБУ після втечі в Польщу
13.07.2022 08:32:12

Київська обласна рада вже 5 місяців, із моменту підступного нападу росіян, продовжує перебувати у стані анабіозу. Розповім історію про те, чим весь цей час займався один із відомих депутатів облради, який "героїчно" захищав Київщину, перебуваючи за кордоном 

Доводиться вчергове констатувати: після повномасштабного нападу Росії ключовий представницький орган столичного регіону – Київська облрада – фактично не працює. Зокрема через зникнення голови облради Наталії Гунько, яка за п’ять місяців війни так і не спромоглася повернутися на робоче місце. На жаль, як виявилося, деякі інші представники депутатського корпусу облради зробили так само, опинившись у найбільш відповідальний час – коли рашисти плюндрували Київську область – за межами України.

Так, за моєю інформацією, у Польщі опинився депутат облради від "За Майбутнє" Володимир Сабадаш, який просидів там кілька місяців. Лише коли рашисти відступили, колишній мер Василькова повернувся в Україну. Але не просто так: схоже, він пригледів собі тепле місце в одному з ключових силових відомств країни – Службі безпеки України.

Але про все по порядку. Варто розуміти, що Сабадаш – один із найбільш одіозних персонажів Київської області. Багаторічний член "Партії регіонів", він чимало років очолював районний осередок політсили Януковича. Саме за президентства останнього Сабадаш зумів зробити собі вельми непогану політичну кар’єру. Тут дуже допомогла дружба Сабадаша з тодішнім губернатором Київської області Анатолієм Присяжнюком, який входив у неформальну групу "газовиків" Фірташ-Львочкін-Бойко.

У ЗМІ писали навіть про родинні зв’язки між Сабадашем та Присяжнюком. Але, як розповідали мені обізнані джерела, історія стосунків цих двох персон була значно прозаїчнішою: майбутнього мера Василькова на той момент всесильному губернатору Київщини спустили "згори". Посприяв його росту Юрій Бойко, який донедавна очолював ОПЗЖ та був одним із очільників уряду Азарова. Мало хто знає, але Сабадаш, працюючи в СБУ, курував НАК "Нафтогаз", із "усією люттю" викриваючи кримінальні схеми його керівників. У підсумку керівник "Нафтогазу" Юрій Бойко став його не лише спонсором, а й наставником. У результаті двічі генерал Присяжнюк (він одночасно носить погони МВС та СБУ) усіляко допомагав своєму молодому колезі по протекції згори.

У 2013 році Сабадаш, який за часів Януковича обіймав посаду голови Васильківської РДА, попри скандали та відверті фальсифікації на виборах, став мером Василькова. Завдяки лобізму "газовиків", які після втечі Януковича зуміли зберегтися в українській топ-політиці, "регіонал" Сабадаш у 2015 році знову перемагає на місцевих виборах.

І хоча до нього періодично виникали серйозні претензії (наприклад, саме під час його керівництва у військового аеродрому у Василькові забрали частину землі під забудову), Сабадаш протримався на своїй посаді до 2020 року. А далі зіграв у хитру гру: як розповіли мені свого часу інформовані джерела, перед місцевими виборами Сабадаш почав буквально шантажувати основних кандидатів у мери Василькова своєю участю на виборах. Його балотування могло серйозно змінити ситуацію на виборах – він би не переміг, але декому б зіпсував. Тоді Сабадаш нібито отримав відступні. До того ж сума, як розповідають люди, вимірювалася мільйонами, і не гривень…

Попри величезну кількість кримінальних справ проти себе, Сабадаш врешті-решт опинився в облраді від "За майбутнє". Остання стала прихистком для колишніх "регіоналів". У Сабадаша склалася давня дружба з очільником "За майбутнє" на Київщині, колишнім першим заступником Присяжнюка в Київській ОДА Ярославом Москаленком – теж "регіоналом", який став відомий 16 січня 2014 року, коли демонстративно, двома руками, голосував за "диктаторські" закони у парламентській залі.

Зараз Сабадаш планує опинитися на службі в СБУ, тим паче, що після звільнення очільника служби Івана Баканова в "конторі" відбувається новий переділ посад. Сабадаш як людина винятково меркантильна розуміє: таке працевлаштування може дати новий політичний поштовх і це значно вигідніше, аніж працювати в облраді. Тим паче, що зараз, у результаті величезних руйнацій інфраструктури, коли десятки тисяч людей залишилися без даху над головою, саме депутати, представники громади, несуть значно більше відповідальності, ніж умовний очільник управління в СБУ. Сабадашу явно не цікаво нести якусь відповідальність. Не для цього він "пиляв" землю та бюджети у Василькові. Не для цього він переховувався у Польщі на початку воєнної агресії Росії проти України…

Микола Тицький (Лондон)

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info