США, Євросоюз та Британія включили до списків санкцій Путіна і Лаврова
26.02.2022 01:08:53

Президент РФ став третім світовим лідером, який потрапив під санкції Європейського Союзу, склавши компанію Асаду та Лукашенку

Про це повідомляє "Столичний регіон" з покликаням на сайт британського МЗС.

Велика Британія та Євросоюз майже одночасно включили до списків санкцій президента Росії Володимира Путіна і главу МЗС РФ Сергія Лаврова.

У графі, в якій йдеться про суть британських санкцій щодо Путіна та Лаврова, вказано "заморожування активів". Як причину запровадження обмежень щодо президента РФ вказується його наказ про початок військової операції в Україні.

Причинами санкцій проти Сергія Лаврова названо те, що він причетний до спроб дестабілізувати ситуацію в Україні, підриву її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності.

У той самий час Євросоюз включив у списки санкцій, окрім Путіна та Лаврова, прем’єр-міністра Михайла Мишустіна, заступника голови Ради безпеки Дмитра Медведєва, голову МВС Володимира Колокольцева, спецпредставника президента РФ Сергія Іванова та інших російських політиків — загалом 98 осіб.

Серед обмежень  заморожений спрощений візовий режим для бізнесменів та дипломатів. Причина санкцій та ж — вторгнення Росії до України.

Як зазначив, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, президент Путін став третім світовим лідером, який потрапив під санкції Європейського Союзу. Раніше їх запровадили щодо президента Сирії Асада і білоруського узурпатора Лукашенка.

Окрім персональних санкцій, Євросоюз запровадив такі обмеження:

  • заборона доступу уряду Росії та Центробанку до ринку капіталу ЄС;
  • заборона експорту в Росію технологій для нафтової галузі;
  • заборона на експорт товарів та технологій, необхідних для авіаційної та космічної галузей;
  • обмеження експорту товарів та технологій, необхідних для російського сектору оборони та безпеки;
  • заборона надання держфінансування чи фінансової допомоги для торгівлі з Росією та інвестицій у країну.

Серед фінансових установ Росії до списку санкцій ЄС потрапили "Альфа-банк", "Открытие", банк "Россия" і "Промсвязьбанк", який обслуговує російську "оборонку".

Цього ж дня через війну проти України США запровадили персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна та голови МЗС РФ Сергія Лаврова.

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info