Київрада запустила процес формування райрад у столиці
05.02.2022 08:35:10

Мер Києва Віталій Кличко розповів, що Київрада проголосувала за відновлення райрад у столиці України. Вибори призначили на 30 жовтня

Про це повідомляє "Столичний регіон" з покликанням на пресслужбу КМДА.

Зокрема, депутати проголосували за створення  робочої підготовчої групи, яка до кінця березня повинна напрацювати повноваження майбутніх районних рад та чисельність їх складу. І вибори депутатів цих рад мають відбутися 30 жовтня цього року. Також депутати Київради вирішили, що на перехідний період – до виборів, самоврядні повноваження в районах будуть виконувати структурні підрозділи міського виконавчого органу. Київрада проголосувала і за створення таких підрозділів. За словами мера столиці, це модель – законна і конституційна та працює в більшості обласних центрів України, де є райони.

"Це питання самоврядування. Ключового базису демократії. Багато мешканців Києва не розуміють що відбувається. Вони обрали мера і надали йому повноваження вирішувати питання розвитку міста, забезпечення його життєдіяльності. Центральна ж влада намагається позбавити місцеву владу повноважень – при цьому перекладаючи на неї відповідальність за багато питань, які маємо вирішувати спільно. Мер відповідає за все, від нього кияни вимагають результатів роботи. Тому 10 великих районів столиці, їх глави мають підпорядковуватися меру. Він повинен подавати на затвердження кандидатури керівників районів. А вийшло так, що без погодження з мером голів районів звільнили, без погодження – призначили. І вони за тиждень навіть не прийшли, щоб обговорити свою подальшу роботу. Бо їх керівник – не міський голова.  Це, підкреслю, –  руйнування системи управління в столиці. Щодо райдержадміністрацій – вони залишаються. Але питання життєзабезпечення міста мають керуватися і координуватися міською владою, а не зі сторони. Ухваливши ці рішення сьогодні ми діяли за законом і Конституцією. І перед ухваленням рішень надали  можливість депутатам висловитися і обговорити", – зазначив Віталій Кличко.

Мер Києва Віталій Кличко розповів, що Київрада проголосувала за відновлення райрад у столиці України. Вибори призначили на 30 жовтня.

Місто від створення райрад не програє. Про це 4 лютого повідомила пресслужба КМДА.

Кабмін ухвалив рішення  у ручному режимі змінювати голів районних державних адміністрацій Києва. Команда Кличка вирішила відповісти на такі дії. 

Київрада проголосувала і за створення таких підрозділів. Зі слів мера столиці, це модель – законна і конституційна та працює в більшості обласних центрів України, де є райони.

Кличко наголосив, що це питання самоврядування впливає є ключовим базисом демократії. Значна частина мешканців столиці розуміють що відбувається. Вони обрали мера і надали йому повноваження вирішувати питання розвитку міста, забезпечення його життєдіяльності.


© 2019 Інформаційне агентство ASPI
https://aspi.com.ua/news/politika/kiivrada-zapustila-proces-formuvannya-rayrad-u-stolici-klichko#gsc.tab=0

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info