Артур Палатний (голова виконкому "УДАРу Віталія Кличка"): Бюджети розвитку громад мають залишатися недоторканними
10.11.2021 11:06:13
Громади повинні мати можливість самостійно планувати бюджети розвитку та розпоряджатися призначеними для цього коштами. Водночас зміни до Бюджетного кодексу, запропоновані законопроектом № 6062, можуть позбавити їх такої можливості. Здобутки децентралізації будуть знецінені, а місцеві бюджети - розбалансовані.
 
Цей законопроєкт передбачає, що джерела фінансування доходів бюджету розвитку мають бути перенесені до загального фонду бюджету. Це означає, що кошти, які призначені для розвитку громад, витрачатимуться на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання тощо. Проєкт закону також дозволяє забирати у громад невикористані залишки освітньої державної субвенції. Таким чином, місцеве самоврядування не матиме можливості накопичувати гроші на коштовні проєкти розвитку. Крім того, значно розширюються контрольні функції Міністерства фінансів і держадміністрацій. Посадовці зможуть, наприклад, зупиняти бюджетні рішення місцевих рад через суд.
 
"УДАР Віталія Кличка" вважає, що бюджети розвитку територіальних громад мають залишатися недоторканними. Влада не повинна втручатися у плани розвитку органів місцевого самоврядування. Громади краще знають, на що спрямовувати кошти з бюджету розвитку, і не мають бути залежними від центру або судових рішень.
 
Бюджети розвитку громад – це шлях до побудови сильних громад і підвищення добробуту українських родин. Саме сильні громади формують фундамент сильної держави. Рішення влади мають допомагати, а не заважати розвитку громад.
 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info