До кінця року ціни на житло в Києві зростуть ще на 10−15%
08.10.2021 19:21:36

Собівартість житла в Києві дуже висока. Зокрема, квадратний метр нерухомості, що зводить компанія KAN Development, становить понад $1,1 тис 

Про це повідомляє "Столичний регіон" з покликанням на "Главком".
 

"У нас собівартість дуже висока – понад $1100. Якщо ж сюди додати інфраструктурні об'єкти, школи, дитячі садки, які не є бізнесом, – то вона ще вища", – зазначив засновник компанії KAN Development Ігор Ніконов.

 

За його словами, на ціни на житло найбільше впливають два фактори: подорожчання будматеріалів і зростання заробітної плати.

 

"Ціни на будматеріали дійсно зросли, на деякі – до 50%. Скло не просто подорожчало, воно зовсім зникло з ринку, коли декілька заводів у Європі зупинилися на реконструкцію. З огляду на популярність цього матеріалу, черги на нього великі і, відповідно, ціна захмарна. І якщо, наприклад, метал у вартості повинен відкотитися трохи назад, то зі склом так не вийде, дефіцит триватиме ще дуже довго. Плюс на ціну квадратного метра впливає і заробітна плата. За останні два роки вона збільшилася приблизно на 40%, і ця тенденція триває", – сказав Ніконов.

 

З огляду навіть на ці два фактори, він прогнозує, що ціни на житло в Києві продовжать зростати і до кінця року збільшаться орієнтовно на 10−15%.

Як відомо, бізнес Ніконова став активно розвиватися за часів мерства Олександра Омельченка, перші його проєкти були реалізовані саме тоді. Але й при інших мерах компанія Ніконова тільки нарощувала оберти.

Про це повідомляє "Столичний регіон" з покликанням на 
Про це повідомляє "Столичний регіон" з покликанням на 
 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info