Кирило Куликов
15.08.2014 18:40:16

ІнтерполвжепіврокуобробляєзапитУкраїнинаоголошеннявміжнароднийрозшукВіктораЯнуковича, томуякякістьдокументів, якібулоподано, невідповідаєстандартамбюро. Авиправлятиніхтонехоче, немаєполітичноїволі, заявивекс-керівникнаціональногоцентральногобюроІнтерполуУкраїниКирилоКуликов.

Генеральна прокуратура України розробляє законопроект про заочне засудження, який допоможе залучити до відповідальності і оголосити в міжнародний розшук Віктора Януковича і його найближче оточення. Про це повідомив генпрокурор Віталій Ярема. За його словами, докази у вчиненні деяких злочинів Віктором Януковичем вже є. Тим не менш, генеральний секретаріат Інтерполу не розглянув матеріали по оголошенню його в міжнародний розшук. Про це повідомив представник Укрбюро Інтерполу Василь Неволя. За його словами, українська сторона впевнена, що справа затягується через проблеми з доказовою базою. Неволя зазначив, що Україна ще в березні поточного року передала всі необхідні документи, але офіс з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу досі обробляє їх.

Наскільки можливим буде залучення до міжнародної відповідальності екс-президента України, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів екс-керівник національного центрального бюро Інтерполу України Кирило Куликов.

Інтерпол вже півроку обробляє запит України на оголошення в міжнародний розшук Віктора Януковича. Чому?

— Наскільки я розумію, національне центральне бюро Інтерполу в Україні свою роботу виконало, всі інші органи - ні. Треба більш ретельно ставитися до подачі документів. З іншого боку, я хотів би дізнатися - а як же раніше, коли не було законодавства про заочне засудження і т.д., ми ловили, розшукували, привозили злочинців... якось це ж відбувалося. Тобто насправді тут питання йде не про будь-які політичні закулісні ігри, тут питання йде про якість поданої інформації, відповідно до якої міжнародний секретаріат кримінальної поліції повинен розшукувати саме Януковича. То якість документів, які мабуть було подано, не відповідає цим стандартам.

До речі, якийсь час назад з'явилася інформація про те, що Дмитро Ярош оголошений в розшук Інтерполом за запитом російської сторони...

— Це говорить про те, що російська правоохоронна вертикаль працює краще, ніж українська і все. Якби українська вертикаль спрацювала чітко, а я розумію що єдиним документом, який був підкладений в справу Януковича про оголошення його арешту, була постанова ВР про визнання дій на майдані і т.д. Мабуть навіть цей документ був переданий не в тому форматі, який необхідний для генерального секретаріату - були відсутні якісь печатки і так далі - все це довго, нудно ... є одне питання - якщо є політична воля, тобто дії. На сьогодні я цю політичної волю не видно.
 

 

newsradio.com.ua

 

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info