Україна з Єврокомісією розробляє національний план геологічного захоронення РАВ
17.10.2018 15:19:17

Україна та Єврокомісія домовилися про створення геологічного сховища для радіоактивних відходів. Про це "Столичному регіону" повідомили в прес-службі Державного агентства з управління зоною відчуження.

"Створення геологічного сховища для високоактивних радіоактивних відходів передбачено українським законодавством. Зараз це єдиний економічно виправданий і коректний по відношенню до прийдешніх поколінь варіант, адже геологічне сховище забезпечить надійну та тривалу ізоляцію ВАВ від потрапляння радіоактивних речовин у біосферу. Для нас проблема захоронення ВАВ зараз дуже актуальна, тому старт розробки національного плану дій – це величезний крок вперед», - заявив на нараді перший заступник голови ДАЗВ Олег Насвіт.

Проект, який перебуває в розробці, має визначити процес вибору майданчика для майбутнього сховища, забезпечити розробку плану та кошторису, навчання фахівців, а також підтримку у формуванні позитивного ставлення громадськості до цього об’єкта. Розрахований він на 2 роки, і реалізовуватиметься консорціумом у складі підприємств Франції, Німеччини, Швеції, а також за участі одного з підприємств НАН України.

Бенефіціаром проекту є ДАЗВ, кінцевим користувачем виступить Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»).

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info