Як відомо, Кабінет міністрів України підготував проект державного бюджету на наступний рік, він вже знаходиться у Верховній Раді. Як і кожного року, нас чекають бурхливі дебати в парламенті і гостра боротьба депутатів з урядом (і між собою) за гроші, що їх має виділити держава на ту чи іншу сферу, територію, галузь, відомство. Зазвичай ця боротьба завершується мало не в новорічну ніч, будемо сподіватися, що цього разу нам не доведеться так довго чекати. Остаточне ж ухвалення регіональних бюджетів прямо залежить від того, коли зроблять свою роботу депутати Верховної Ради, адже бюджети областей (районів, міст) в кінцевому підсумку ухвалюються після ухвалення бюджету держави.
На що може розраховувати Київщина, на яку кількість гривень з державної казни? І на що вони витрачатимуться насамперед і найбільше?
Наразі проект бюджету Київщини на 2019 рік не опублікований, тому назвати приблизну суму обласного бюджету поки що неможливо. Цього, 2018, року бюджет регіону склав майже 10 мільярдів гривень.
Депутат Київської обласної Ради, член бюджетної комісії Олег Іваненко переконаний, що в цьому році депутатам вдасться вчасно ухвалити кошторис регіону на наступний рік. “Маю сподівання, що зможемо ухвалити бюджет-2019 вчасно, а не в останній день – перед Новим роком. Відповідну пропозицію ми виносили ще на початку літа”, - каже депутат.
Іваненко зазначив, що в комісії є свої зауваження щодо розподілу бюджетних коштів. Так, за словами депутата, чинний голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган не вніс до 10 пріоритетів соціально-економічного розвитку області бюджетну підтримку аграрної галузі. А це, між іншим, галузь, яка визначає наповнення бюджету. Це треба виправити, зазначив депутат.
“Ми також ініціювали аудит медицини області. У нас на черзі перевірка 144 комунальних закладів. Я знаю, що багато коштів перерозподіляються нерівномірно. Після аудиту ми зможемо вивільнити великі ресурси, які можна розподілити справедливо. Рішення винесено на розгляд комітету. Взагалі, багато залежить від належної роботи. Наприклад, у цьому році неосвоєним є майже мільярд гривень. Кошти треба витрачати ефективно в цьому році, щоб був заділ на наступний”, - зазначив Іваненко.
Він також додав, що в комісії сподіваються на перегляд пріоритетів фінансування області. На переконання Іваненка, до них треба внести підтримку аграріїв, розвиток енергоефективності, стимулювання підприємців. "Ми маємо підтримати енергоефективність, агровиробників, пільгове кредитування підприємців. Ці витрати згодом сприятимуть поверненню коштів до бюджету", - переконаний Олег Іваненко.
Степан Рудницький