Син за батька не відповідає, або як діти політиків впливають на кар'єру батьків
08.12.2016 16:10:28

Тривалий час, в політичних колах України спостерігається досить цікава тенденція: коли політик стає “неугодним” до правлячої сили, чи визначеного кола діячів, то його намагаються всіляко дискредитувати в очах пересічних громадян. Коли цей процес запускається, то в хід ідуть всі можливі методи, не гребуючи найбруднішими. Один із таких методів це поливання брудом дітей політиків, та виставлення їх в такому світлі, в якому вони виглядають “мажорами” та егоїстичними покидьками, які плюють на звичайних людей, та ведуть себе так, ніби для них закон не писаний. Проте, чи насправді все так як здається? Чи ця медаль має дві сторони?

Спробуємо в цьому розібратися. Один із перших і найгучніших скандалів, в якому були замішані діти політиків, був скандал пов'язаний з 3-ім президентом України Віктором Ющенком. За словами жовтої преси, його син Андрій був зав'язаний в корупційних схемах так званих “любих друзів”, міняв дорогі машини як рукавички і не шкодував гроші батька на розваги в нічних клубах. Хоча насправді, звичайний студент Андрій Ющенко, на той час, спокійно собі навчався і був далекий від “канону” який йому малювала жовта преса. Наслідком цієї дискредитації стало те, що рейтинг Президента впав до мінімуму, та не дозволив йому обратися на другий термін. “Помаранчева” коаліція розпалася і до влади прийшли регіонали на чолі з Януковичем, обрання якого намагалися не допустити в 2004.

Доречі, про “лєгітімного”. Після його приходу до влади почалася дискредетація його синів. З Віктором, який на той час був нардепом, нічого не вийшло, бо він був справжнім мирним мажором, який думав тільки про своє захоплення автомобілями. А от особливо дісталось Олександру – старшому сину. Заслужено чи незаслужено, але йому тоді приписували “надможливості” в політичному впливі, демонізували більше, ніж Юру Єнакієвського. Казали, що саме Олександр має на свого батька настільки великий вплив, що вказує останньому на тих людей, яких потрібно призначати на керівні посади. Здається дивним, чи не так? Оскільки Янукович був відомим своєю непоступливістю і тим, що ніхто практично не мав на нього жодного впливу. Ходили чутки, що за цим процесом стояли Арбузов та Клименко, проте повторюся, то лише чутки. Хай навіть якщо так, то результат цієї кампанії нам усім добре відомий.

Навіть після Революції Гідності ці засоби використовують усі, кому тільки не лінь. Ми вже чули слухи про сина Порошенка, який “незаслужено” став депутатом. То постає питання: куди ж дивилися виборці?

Проте, діти президентів не єдині стають жертвами таких “розслідувань». Тут список можна продовжувати дуже довго: то донька Тимошенко за кордоном прогулює гроші матері, то син Луценка якось неправильно володіє бізнесом, то син Авакова продавав “не ті” рюкзаки. Цей список можна продовжувати дуже довго навіть не беручи до уваги дітей політиків нижчих за рангом (мерів міст, депутатів облрад і т. д.).

Можна навести відносно нещодавній випадок з сином Степана Полторака, який виклав в мережі фото зі свого відпочинку на Егейському морі. Мережа одразу ж почала обговорювати це в руслі того, що він тратить батьківські гроші. Але вибачте, хіба людина, яка працює в ІТ-сфері і отримує за цю роботу доволі непогану зарплатню, повинна обмежувати своє дозвілля тільки через те, що є сином міністра? Син за батька не відповідає, ця приказка існує вже давно, проте в нашій країні вона всіляко ігнорується.

Тим більше, в тій ситуації, в якій перебуває зараз наша країна, використовувати дітей як засіб тиску на батьків є неприпустимо. Оскільки це перетворює дітей можновладців на потенції цілі для російських диверсантів в Україні, дії яких можуть спричинити ще глибшу політичну та економічну кризу в державі.

В кінці хочеться сказати, що цей матеріал не захищає дітей чиновників, аж ніяк. Він закликає думати власною головою, не вестися на поводу в жовтої преси і уважно дивитися, за кого виборець збирається віддати свій голос. Адже тільки з порядку в своїй голові починається порядок в нашій країні.  


Олександр Павличук, журналіст

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info