Експерт: нерухомість була і буде найбільш ліквідним активом
16.08.2016 15:34:52
Нерухомість завжди була і буде найбільш ліквідним активом, а в кризу вона ще й єдиний надійний інструмент. Про це у своїй колонці на сайті ABC news написав ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір. 
 
Глава холдингу вважає, що не варто боятися інвестувати в нерухомість, але робити це необхідно грамотно.
 
Він вважає, що нерухомість завжди була і буде найбільш ліквідним активом, а в кризу вона ще й єдиний надійний інструмент.
 
“Під час кризи зайвих грошей не буває ні в кого. Вчора кожен з нас, умовно кажучи, з’їдав в день 100 гривень, а сьогодні вони раптом перетворилися на 450, при тому, що продуктів на столі більше не стало. Ця проста математика працює і в бізнесі, неважливо якого він розміру. Жити стало дуже дорого, і схоже, так тепер буде завжди. Де зберігати гроші в таких умовах?”, — задався питанням І.Кушнір.
 
На його думку, банківські депозити вже підводили українців, а в банківських скриньках гроші просто зберігаються, часто знецінюючись.
 
“Про домашні сейфи і матраци говорити сенсу немає — тут жодного плюса, навіть банального спокійного сну від того, що гроші поруч, не отримаєш. Сумна статистика збільшення квартирних грабежів хорошому сну не сприяє”, — зазначив він.
 
Золото і валюта — відмінний варіант для інвестиційних банкірів і біржових ділків, але не для нас з вами. А от невеликі вклади в цій сфері не дадуть особливого результату.
 
“Залишається нерухомість. Квадратні метри і земля ліквідні завжди, про це жирним шрифтом написано в найпростішому підручнику з економічної теорії. Цінове дно наш ринок вже, на щастя, пройшов, і дешевшати квартири більше не будуть. Але і в самі похмурі часи продажі впали в квадратних метрах, в грошах все залишилося на колишньому рівні — у нас в „Київміськбуд“ було так. Тобто, інвестиція в квартиру як мінімум ваші гроші збереже, а при всіх інших доданках ще й примножить”, — зазначив І.Кушнір.
 
Президент “Київміськбуду” також уточнив, що інвестування в житло на рівні котловану заощадить мінімум 20% від вартості житла.
 
У той же час, він зазначає і певні ризики інвестування в нерухомість — ризик стати жертвою будівельної афери. Для того щоб цього не сталося, він рекомендує ретельно вибирати забудовника, віддаючи переваги тим, які вже багато років на ринку і успішно реалізували не один проект. Також варто уточнити форму власності фірми-забудовника — краще, якщо компанія повністю або частково належить державі. Також він рекомендує через нотаріуса зробити запит до реєстру і уточнити подробиці про забудовника та об’єкт. А також І.Кушнір рекомендує критично ставитися до об’єктів вартість квартир, в яких нижче середньоринкової.
 
 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info