
Арабські країни бояться інвестувати в Україну через відсутність інвестиційних гарантій
9 червня в Укрінформ відбувся «круглий стіл» на тему: «Інвестиції в Україні: перспективи та проблеми» за участю експертів з Європи та Арабського світу. В ході обговорення були висвітлені політико-правові проблеми економічного розвитку України та пропозиції щодо зниження рівня корупції в органах державної влади, покращення інвестиційного клімату та підвищення рівня довіри до України на міжнародній арені.
Арабські країни бояться інвестувати в Україну та розвивати тут бізнес через відсутність інвестиційних гарантій, нестабільну ситуацію та слабку маркетингову стратегію.Про це під час «круглого столу» заявив Президент «Центру діалогу і комунікацій», голова Шаріатського суду України Шейх Імад Абу Аль-Руб. «За останні півроку я зустрічався з королем Саудівської Аравії, принцом Катару, королем Йорданії, принцом Кувейту. Ми обговорювали, коли буде вдалий момент для відкриття бізнесу в Україні. Всі цього бояться. Потрібні гарантії і спокійний інвестиційний клімат у країні», - зазначив експерт.
Він підкреслив, що для арабських країн надважливою є стабільність і гарантії.«Є слабкість у маркетинговому плані. В арабських країнах не знають про багато речей, які є в Україні. Тільки 4 арабські країни:Саудівська Аравія, Катар, Кувейт, Арабські Емірати - сумарно здійснюють інвестиції на 1,6 трильйона доларів. При цьому сума інвестицій в Україну становить лише 70 млн грн. Україна дуже багата в аграрному, технологічному секторах, в інтелектуальному плані», - розповів Імад Абу Аль-Руб.
За його словами, в Україні були прийняті правильні закони, які сприяють інвестиціям, але вони не працюють.«Крім того, необхідно викорінювати корупцію», - наголосивШейх.
Україні пропонують перейняти досвід Грузії у підході до обслуговування інвесторів. Керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин пропонує Україні перейняти досвід Грузії щодо створення "єдиного вікна" для обслуговування інвесторів. "На мій погляд, дуже добрий досвід був запроваджений у Грузії, це підхід, який має бути пронизаний у нашій системі, пронизаний у всіх галузях. Якщо є інвестор, то має бути на всіх рівнях створене "єдине вікно", куди людина може прийти 24 години на добу (вирішити свої питання). І якщо вона готова вкладати гроші, і якщо в неї проблеми з інвестиціями, з бізнесом, держава має захистити цю людину", - сказав Батрин.
За його словами, основною проблемою для інвестицій є корупція. На переконання Батрина, коли чиновник створює проблему для інвестора в Україні, блокує інвестиції в державу, коли заважає бізнесу, то авторитетні фахівці та правники мають звернутися і поставити вимогу, щоб ця людина пішла з посади. Інакше,в умовах російської агресії це становить загрозу національній безпеці.