Відкритий лист
14.06.2016 23:46:39

Арсене Борисовичу, на відміну від Вас, мене не так часто цитують загальноукраїнські ЗМІ, тому сподіваюсь, що Ви дізнаєтесь про мій лист із соцмереж, якими так активно користуєтесь.

Я не мав жодних сумнівів, що після моєї розмови з Вашим радником Зоряном Шкіряком на засіданні Громадської ради при МВС, буде якась реакція з Вашого боку.

Скажу чесно – відповідь абсолютно прогнозована і передбачувана, бо нормальних радників, судячи з усього, у Вас бракує.

Я маю на увазі інтерв’ю, в якому Ви висловили ВЛАСНИЙ погляд щодо права громадян України на збройний захист (Господи, коли вже професійна термінологія стане звичною і для журналістів також).

"На сьогодні у суспільстві триває дискусія щодо того, чи дозволити всім охочим володіти зброєю. Я противник цього! З тієї простої причини, що на тлі емоційної дестабілізації суспільства – це буде, м'яко кажучи, ризиковано. І це не вирівняє всіх у правах – це лише затвердить право сильного! А потім відбудуться одна-дві-три трагедії і суспільство протверезить".

Дозволю собі прокоментувати це Ваше висловлювання.

Ніде на професійному рівні не йдеться, що всі бажаючі повинні володіти зброєю. Більш того, хочу Вас запевнити – ми виступаємо категорично проти ВІЛЬНОГО обігу зброї, про який із маніакальною впертістю постійно повідомляють деякі ЗМІ та соціологи.

Користуючись нагодою, хочу повідомити – ми виступаємо виключно за ЗАКОННИЙ обіг зброї серед цивільного населення. Саме тому, зброярська спільнота наполягає на ухваленні Закону "Про цивільну зброю і боєприпаси", який завдяки і Вашим зусиллям вже понад півтора року лежить у ВРУ без розгляду.

Саме Закон дозволить визначити – хто, з якого віку, за умови проходження якого навчання, складання яких іспитів, зможе володіти зброєю і якою саме. А зброя, в свою чергу, має продаватися виключно в спеціалізованих магазинах.

Далі, Ви визначили стан українського суспільства, як емоційно дестабілізований.

Натомість неадекватна та занадто емоційна поведінка Вашого радника Шкіряка, нагородженого особисто Вами зброєю, дозволяє припустити, що Ви не в змозі об’єктивно оцінювати емоційний стан всіх українців.

Про "право сильного" – погану людину зі зброєю може зупинити тільки хороша людина зі зброєю. Це абсолютна істина, і "право сильного" тут не працює.

Тепер про трагедії. Насправді, одна-дві-три трагедії, про які Ви казали, вже відбулися і повністю протверезили суспільство.

Перша– це те, що в Україні від рук злочинців тільки на місці злочину гинуть щороку не менше 10 тисяч наших співгромадян. Про кількість зґвалтованих, пограбованих та тих, хто вмирає в лікарнях унаслідок отриманих поранень годі й казати.

Друга– це багаторічна практика влади нагороджувати пістолетамиавтоматами такулеметами своїх помічників, колег та друзів, до якої причетні і Ви особисто.

Тут так само хочу нагадати Вам про багаторівневу корупційну схему, яка, порушуючи Конституційні права громадян України, побудована навколо розповсюдження за хабарі травматичної зброї. Офіційні умови її придбання – сором’язливо приховані у внутрішньо-відомчому Наказі №379ДСК (для службового користування) і возведенні у ранг державної таємниці.

Третя– це найбільший в Європі ринок нелегальної зброї, попит на яку щоденно підживлюється нашими співгромадянами.

Відчуваючи повну безпорадність поліції, побоюючись за власне життя і не маючи можливості придбати життєво необхідну зброю самозахисту, українці змушені йти на нелегальний ринок. Вони формують попит на цю "чорну" зброю, а з пропозицією, як Вам добре відомо, в країні, що веде бойові дії, проблем немає.

Ну, а тепер про головне.

Арсене Борисовичу, громадяни України вже висловили свою думку з цього питання, підписавши ПЕРШОЮ в історії України Петицію до Президента: "Законодавчо затвердити право громадян України на захист".

Жодна з Петицій не набрала такої кількості голосів, та ще й в такий рекордний термін. На тлі цього, профанації провладних ЗМІ та соціологів виглядають просто жалюгідно.

Ігнорування Вами цього факту, на мою думку, абсолютно неприпустиме, адже Ви особисто отримуєте зарплатню з кишень платників податків, тобто громадян України, і маєте діяти виключно в їхніх інтересах.

У цьому тривалому протистоянні поміж громадянами та владою вже час ставити крапку, бо поточний стан речей загрожує не тільки внутрішній але й зовнішній безпеці України.

Ми вчергове пропонуємо Вам стати на шлях конструктивного діалогу і, користуючись нагодою, хочемо запросити Вас відвідати наш щорічний відкритий стрілецький захід, що відбудеться 18 червня в ССК "Сапсан", м. Бровари.

Певен, що попри всі протиріччя, спілкування з чисельною спільнотою власників зброї та їхніми родинами надасть Вам краще розуміння справжнього емоційного стану суспільства, що буде надзвичайно корисним для всієї країни.

З повагою, 
Георгій Учайкін 
Голова наглядової ради 
Української асоціації власників зброї

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info