Атомна енергетика України. Маневрування
12.04.2016 23:14:02


    7 квітня 2016 року в Українському домі відбувся круглий стіл на тему: "Атомна енергетика України. Маневрування - сліпий ризик або безпечна економічна доцільність? "
 

За круглим столом було порушено такі питання:

1.    Доцільність маневрування атомними енергоблоками на українських АЕС. Особливості та світовий досвід.

2.    Погляд фахівців на питання безпеки при маневруванні на АЕС. Чи є ризик виникнення ядерної небезпеки?


    До обговорення були запрошені Сергій Божко, голова державної інспекції ядерного регулювання України; Костянтин Ущаповський, радник прем’єр–міністра України (на громадських засадах); Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї та інші.


    Під керівництвом модератора кожен мав можливість висловити свою думку і запропонувати шляхи вирішення проблеми. Спікери дійшли висновку, що світовий досвід показує доцільність маневрування і наша країна потребує даної технології, але потрібно багато часу, щоб модернізувати техніку і провести пробні цикли.


    Проблема не мала гостроти до відділення Криму і після вичерпання можливостей регулювання гідроелектростанцій та теплоелектростанцій.


    На даний момент добове маневрування не буде впроваджуватися, але проводяться випробування, експерти створюють алгоритми, щоб не наражати на небезпеку жителів України. З 2013 року створено робочу групу, враховані всі угоди і є позитивні оцінки, які пояснюють безпеку, але цих заходів недостатньо.


    Крім того, спікери проаналізували питання світової практики: цю технологію впровадили багато країн, де блоки будувалися базово і також не були розраховані на маневрування. Але є перелік питань модернізації, бо установки були сплановані за часів СРСР.


    "Технічно маневрування можливо, але не можна підходити без моделювання. Режим вкрай необхідний, але неможливо йти бездумно", - уточнив Костянтин Ущаповский.


    Іван Плачков, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї зробив підсумок, що нам потрібен енергетичний баланс країни: прорахувати скільки ми споживаємо, який дефіцит і на цій підставі визначати маневрування.

 


Євгенія КВАША
 

 
Создание сайта - FOBS
Copyright © stolreg.info